Na samym początku witajcie na moim blogu.

Moim pragnieniem jest stworzenie tu przestrzeni, w której opowiem Wam historie moich gości podcastu, pokażę jakie biznesy rozwijają mieszkańcy wsi, opowiem o tym jak wygląda rolnictwo w Polsce i jakie technologie są w nim stosowane oraz pokażę Wam miejsca, które warto zobaczyć i poznać. Przeplatać się tu będzie zwyczajne – niezwyczajne życie i technologia, czyli te obszary, które tak doskonale już łączymy ze sobą.

Dzisiaj, w pierwszym poście, chcę Wam pokazać miejsce, które znajduje się niedaleko Wrocławia i trochę zainspirować pięknem natury.

Zapraszam Was do Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, którego przeważająca część, wraz z otaczającymi ją wzgórzami, pokryta jest lasami. Pomiędzy nimi znajdują się pola uprawne, łąki i pastwiska. Pokażę Wam część lasów, które znajdują się w gminie Cieszków, która graniczy z gminą Milicz.

Mówiąc o Miliczu, najczęściej kojarzy nam się najbardziej znany w tym obszarze kompleks Stawów Milickich – jednak tym razem chciałabym Was zachęcić do zboczenia z głównych ścieżek i odkrycia cudownych lasów, położonych wokół stawów.

Lasy Cieszkowskie dominują w strukturze leśnej w gatunki drzew takie jak sosna zwyczajna, świerk pospolity, dąb szypułkowy, buk zwyczajny, olsza czarna i brzoza brodawkowa. Polecam Wam zachwycającą aleję modrzewiową, którą możemy przespacerować się w Lasach Dziadkowskich.

Spacerując po lasach natkniecie się na sporą liczbę dzikich zwierząt takich jak sarny, daniele, jelenie, dziki, jenoty, lisy, bażanty oraz zające. Czasem spotkamy również bielika i bociana czarnego- ptaki chronione objęte ochroną strefową. Zachowując ciszę będziecie mogli w pełni rozkoszować się pięknem lasów i towarzystwem dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Zatem zapraszam do lasów. Zdjęcia z wędrówek znajdziecie na moim profilu na instagramie. Do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *