Chciałabym przytoczyć fragment artykułu zamieszonego na portalu aktywni.barycz: “Blisko 500 osób zjechało w sobotę 26 kwietnia do Dziadkowa – wioski Leśnych Dziadów, okrzykniętego najaktywniejszym sołectwem Doliny Baryczy w roku 2013. Jest to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. I miejsce uzyskało Dziadkowo – nagroda w wysokości 5000 zł.  “Sołectwo poczyniło ogromny postęp w tworzeniu oferty tematycznej, jest niezwykle aktywne w prezentowaniu swoich umiejętności, atutem sołectwa jest aktywność ludzi młodych, różnorodna oferta kulturalno – rekreacyjna. Silna integracja środowiska lokalnego i zaangażowanie partnerów zewnętrznych sprzyjają rozwojowi oferty wsi.”  

Swoimi działaniami Pani Aniela poprawia jakość życia na wsi, zwłaszcza dla osób starszych i dla rodzin z dziećmi. Pani Aniela jest osobą, która pokazuje młodym ludziom, że mają szansę zaistnieć w świecie oraz daje wszystkim poczucie przynależności do społeczności, co z kolei przekłada się na szczęśliwsze życie. 

Festiwal Leśnego Dziada 2015, rajdy rowerowe z okazji Dni Karpia 2022, wystawienie Osady Leśnego Dziada w regionalnym Muzeum Ziemi Sulmierzyckiej, udział w projekcie “Pszczoły Proszą o Pomoc” – przygotowanie gruntu do nasadzenia i stworzenie strefy roślin nektarodajnych dla owadów zapylających. Są to niektóre projekty realizowane lub wspierane przez Panią Sołtys. Cieszę się, że miałam okazję porozmawiać z Panią Anielą o jej działalności i wierzę, że jako tak silna kobieta zdziała jeszcze wiele dla lokalnej społeczności.

Zapraszam do wysłuchania historii Pani Anieli:) Do usłyszenia w kolejnym odcinku!

Kasia Mazur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *